Upadek z wysokości podczas pracy w UK – czy należy Ci się odszkodowanie?

Spadłeś z krzesła, drabiny czy rusztowania podczas pracy w UK? A może okoliczności zdarzenia były inne, ale skutek ten sam: obrażenia, ból, stres oraz konieczność przebywania na zwolnieniu i leczenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracownika zatrudnionego przez firmę w UK, czy też osobę pracującą na samozatrudnieniu, a nawet pracownika agencyjnego, za takie zdarzenie są wypłacane odszkodowania powypadkowe w uk. W jaki sposób się o nie postarać?

Jak uzyskać wypłatę odszkodowania uk – o czym trzeba pamiętać?

Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę, że aby otrzymać odszkodowania za wypadek w UK, należy mieć wiedzę, że taka rekompensata w ogóle przysługuje. Niestety Polacy będąc w pracy na obczyźnie niekiedy nie znają swych praw, a jeśli nawet je znają to nie potrafią ich egzekwować. Nieraz po prostu rezygnujemy na myśl o zawiłych formalnościach czy też oceniamy szansę otrzymania odszkodowania jako niewielką.

Wydawać się też może, że odszkodowania uk należą się tylko w przypadku poważnych obrażeń. Nie jest to prawda, można je bowiem uzyskać nawet jeśli uszczerbek na zdrowiu jest niewielki. Oczywiście należą się one zagranicznemu pracownikowi także wtedy, kiedy na skutek upadku z wysokości stanie się niepełnosprawny. Co więcej, rodzina może ubiegać się o odszkodowanie także wtedy, gdy jej bliski umrze wskutek takiego upadku.

Wypadek w pracy uk – co trzeba zrobić?

Niestety, rzeczywistość jest brutalna. Nieprawidłowo przygotowane lub zabezpieczone miejsce pracy, brak przeszkolenia lub odpowiednich uprawnień pracownika do wykonywania zadań na wysokościach lub inne zaniedbania powodują większość upadków z wysokości. Niezależnie do tego, czy mamy do czynienia z wypadkiem w pracy w UK czy też chodzi o wypadek samochodowy, najlepiej postarać się o udokumentowanie zdarzenia, jeśli to tylko możliwe. To zdecydowanie ułatwić dochodzenie roszczeń.

Następnie należy udać się do miejsca, w którym udzielona zostanie nam formalna pomoc. Taką firmą jest Amadele Legal Services. Dzięki wsparciu ekspertów, którzy mają zarazem wiedzę i doświadczenie, jak uzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy w uk, nie musimy się martwić, że sami będziemy musieli dochodzić swych praw, co jest bardzo stresujące już z racji samych okoliczności, a dodatkowo może dochodzić kwestia słabej znajomości języka.